SEMERKAND VAKFI’NDAN İDLİB ZİYARETİ
11/10/2022

Süleyman Çelebi Hazretleri’ni Anma ve Mevlid-i Pâk-i Rasul

Muhabbet-i Rasulullah’ın sallallahu aleyhi ve sellem tecessüm etmiş hali olan Mevlid-i Şerif, yazıldığı günden günümüze kadar hâlâ okunmakta ve gönüllere Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in sevgisini aşılamaktadır. Asırlardır coğrafyamızda revaç gören bu özel eseri tanımak, yazarını hayır dualarla yâd etmek, mevlid-i şerifi gönüllere nakş etmek niyetiyle 26 Kasım Cumartesi günü Semerkand Vakfı ve GENÇKON ana sponsorluğunda “Vefatının 600. Yıldönümünde Süleyman Çelebi Hazretleri’ni Anma ve Mevlid-i Pâk-i Rasul” programı tertip ettik.

Programımız Büyük Çamlıca Camii Şerif’i İmam Hatibi İshak Danış Hoca’nın Kur’an-ı Kerîm tilavetiyle başladı. Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanımız Yakup Yakuboğlu Hocamız’ın ve GENÇKON Genel Başkanı Ahmet Sözbilir’in selamlama konuşmalarının ardından sahne gösterileri başladı.  Dursun Ali Erzincanlı, Eren Sakçı ve Veysel Çelikdemir’in “Merhaba” isimli canlandırmaları ile Mevlid-i Şerif’in önemi vurgulandı. Sanatçı Servet Tekin ilahi ve ezgiler seslendirdi.

Programın ikinci kısmında, Mevlid-i Şerif “Türkçe, Arapça, Özbekçe, Boşnakça, Türkmence” olmak üzere beş farklı dilde tilavet edildi. Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu üyemiz Hüseyin Kadıoğlu Hoca’nın “mevlid-i şerif duası” ile programımız sona erdi.

Programa özel Mevlid-i Şerif kitabı hazırlandı ve karekod teknolojisi ile Youtube sayfamızdaki ilgili oynatma listelerini dinleme imkânı sunuldu. Program eş zamanlı olarak Semerkand TV’den canlı olarak yayınlandı. Programımıza katılım sağlayan tüm gönüllülerimize şükran dileklerimizi sunuyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI