15/06/2016
Yönetim kurulu Başkanımız Dr. Mustafa Bahadıroğlu Açıklama Yaptı
11/07/2016

BU HİZMETLER GARİPLERLE YÜKSELDİ

DR. Mustafa Bahadıroğlu, GÜLSEV Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından yapımına başlanan İlahiyat Yurdu ve Camii’nin temel atma törenine katıldı.

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde GÜLSEV Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından yapımına başlanan İlahiyat Yurdu ve Camii’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Yukarı Dudullu Mahallesi’ndeki törene, Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu ve Özel Kalem Hakan Küçük de katıldı.

Modoko Camii İmamı Hüseyin Güleç’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Dr. Mustafa Bahadıroğlu, Semerkand Vakfı’nın yapmış olduğu hizmetlerin vatandaşların gösterdiği fedakarlıklar sayesinde hayata geçirildiğini ifade etti.

Bahadıroğlu, bu hizmetlerin genellikle hep gariplerle yükseldiğini söyledi ve hizmeti geçenlere teşekkür etti.

Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün duasının ardından İlahiyat Yurdu ve Camii’nin temeli atıldı.
Soğuk havaya rağmen katılımın yoğun olduğu programın ardından vatandaşlara sıcak helva ikram edildi.

1574 metrekare kapalı alana sahip olacak yurt binasında kafeterya, internet odaları, sohbet ve mescit alanları, yemekhane, yatakhaneler, revir ve tam donanımlı bir kütüphane yer alacak.

50’si yatılı olmak üzere konferans ve etüt salonlarıyla 100’den fazla ilahiyat fakültesi öğrencisinin hizmetine sunulacak yurdun önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI