15 Temmuz Şehitleri Sizleri Unutmayacağız
15/07/2016
SEMERKAND VAKFI’NDAN DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİ
18/07/2016

GÖĞSÜNÜ KURŞUNLARA SİPER EDEN ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞÂD OLSUN

Reklamcı Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçak Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

Haber:

15 Temmuz’da başlayan askeri darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü üzerinde çıkan çatışmalarda yaşamlarını yitiren reklamcı Erol Olçok ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip Olçok, Karacaahmet Mezarlığı’nda düzenlenen törenle defnedildi.

Altunizade’deki İlahiyat Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından Erol Olçak ve oğlu Abdullah Tayyip defnedilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı götürüldü. Erol Olçok ve oğlu dualar eşliğinde yan yana defnedildi.

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu, “Göğsünü kurşunlara siper eden şehitlerimizin ruhu şâd olsun. Bu vatan onlara çok şey borçlu. Genç, ihtiyar hepsi bir destan yazdı. Silahların üzerine göğüslerini siper ederek yürüdüler. Allah vatanımızı bu yiğitlerden mahrum bırakmasın.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI