İKAD TOPLANTILARI BAŞLADI
11/11/2016
İSLÂM ÂLEMİ ARAPÇA KİTAP GÜNLERİ İLE MİRASINA SAHİP ÇIKIYOR
08/02/2017

Halep’te yaşanan katliama seyirci kalmamız mümkün değil

Beşir Derneği, Semerkand Vakfının da desteğiyle “Halep İçin Uzat Elini” kampanyası başlattı.

Beşir Derneği’nin yurt genelinde başlattığı insani yardım kampanyasına Semerkand Vakfı ve paydaş kurumlar da destek verdi.

Bu kapsamda kampanyanın duyurulması için bir basın toplantısı tertip edildi.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında, Beşir Derneği, Semerkand Vakfı, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD), Mostar Gençlik, Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (Genç-Kon) ve Uluslararası Kardeşlik Barış ve Ahlak Derneği (UKBA) başkan ve yöneticileri Halep için başlattıkları yardım kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu.

“ATEŞE BİR NEBZE DE OLSA SU DÖKME GAYRETİNDEYİZ”

Suriye’deki iç savaş başladığı günden bu yana, Beşir Derneğinin Türkiye genelindeki 250 temsilciliği ve kardeş kuruluşlarıyla Suriye halkının yanında olduğunu ifade eden Şanlı, “Hiçbir ayrım gözetmeksizin bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetlerimizi, en son Halep katliamı karşısında bigane kalmamak, ateşe bir damla da olsa su dökmek adına bir araya gelerek, bu onmaz yaraya bir nebze de olsa merhem olmak için gayretlerimizi arttırma kararı aldık.” dedi.

“TÜRKİYE’DEKİ BÜTÜN GÖNÜLLÜ KARDEŞLERİMİZLE BU İŞİN İÇERİSİNDEYİZ”

Halep’te bir insanlık trajedisinin yaşandığını belirten Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu ise, “Halep’te yaşanan katliama seyirci kalmamız mümkün değildi. Oradaki kardeşlerimizin, hiçbir şeyden habersiz masum yavrularımızın çığlıklarını halen yüreklerimizde hissediyoruz. Dünyanın dört bir tarafında masum ve mazlum insanların imdadına koşulduğu gibi Beşir Derneği ile yaptığımız protokol dahilinde yine burada da elimizden gelen bütün yardım ve gayreti var gücümüzle göstermeye çalışacağız. Türkiye’deki bütün gönüllü kardeşlerimizle bu işin içerisinde varız. Bundan sonra da elimizden ne gelirse her zaman yapmaya hazırız.” diye konuştu.

“HALEP’TEKİ TRAJEDİ KARŞISINDA ESSİZ KALMAYI KENDİMİZE YAKIŞTIRAMIYORUZ”

Basın toplantısı sonrasında da açıklamalarda bulunan Mustafa Bahadıroğlu Semerkand TV’ye konuştu.

Bahadıroğlu yaptığı açıklamada, “Semerkand Vakfı olarak Beşir Derneği ile imzalamış olduğumuz işbirliği protokolü çerçevesinde, dünyanın neresinde olursa olsun, kanayan bir yara gördüğümüz zaman Beşir Derneği ile birlikte hepsinin imdadına yetişmeye çalıştık. Arakan’da, Suriye’de, Filistin’de, Van depreminde, daha birçok afet ve felaketlerde Semerkand Vakfı olarak Beşir Derneği’ne yardımcı olduk. Bu yardımlar yapılırken bütün gönüllülerimiz ile sahada çalışmalara katıldık. Bundan sonra da bu gayretlerimizi devam ettireceğiz. Çünkü kanayan bir yara gördük mü bizim de ciğerimiz yanıyor. Dünyada olup biten bu trajedi karşısında sessiz sakin oturmaya kendimize yakıştıramıyoruz. Mutlaka bir şeyler yapmamız lazım. Bir şeylerin ucundan tutmamız lazım. Biz de üzerimize düşen vazifeyi karınca kaderince elimizden geldiği kadar yapmaya gayret ettik.” ifadelerini kullandı.

TOPLANAN YARDIMLARLA ÇADIR KENT KURULACAK

Beşir Derneği tarafından başlatılan kampanya kısa sürede büyüdü. Sosyal medyada binlerce katılımcı tarafından takip edilen “Halep için elini uzat” kampanyası ile, Halep’te yaşanan son tahliyeler sonrası güvenli bölgeye bin çadırlık bir çadır kent kurulması amaçlanıyor.

Kampanyadan gelecek yardımlar ile Kilis’te bulunan 100 bin kapasiteli fırına ilave olarak, sahada daha yaygın ve etkin yardım için 2 tane mobil fırın temin edilip, çalışmalara dâhil edilecek.

Yine mevcut 10 bin kişilik aşevine ek olarak 2 tane mobil aşevi temin edilerek, Halep’ten tahliye edilen mazlum halka günlük sıcak yemek ikram edilecek.

BEŞİR DERNEĞİ BAĞIŞ BİLGİLERİ

Bilgi ve Bağış İçin: 0216 375 4042

Sms ile Bağış İçin: Halep Yaz, 4042’ye gönder, 5 TL bağışta bulunun.

Online Bağış İçin: www.besir.org.tr

Banka Hesap Numarasıyla Bağış İçin: (Banka Hesabı Masrafsızdır)

T.C. Ziraat Bankası: Gebze Bağdat Caddesi Şubesi (1728)- Swift Kod: TCZBTR2A

Hesap No:57461050-5077 İban No: TR 0600 0100 1728 5746 1050 5077

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI