Kararımız Evet
03/03/2017
Geleneksel Uluslararası Fetih ve Gençlik buluşması
08/05/2017

İmam Hatipli Öğrenciler Menzil’de bir sultanla tanıştı

Cahit Zarifoğlu İmam-Hatip Ortaokulu’nda, birçok gönlü fetheden Seyyid Muhammed Raşid El-Hüseyni Hz.’nin hayatı anlatıldı.

Cahit Zarifoğlu İmam-Hatip Ortaokulu’nda bir hafta boyunca, bakanlık onayıyla hazırlanan “Öncü Şahsiyetler” adlı program düzenleniyor.

Okul Müdürü Arif Hafif’in büyük katkı verdiği ve ülkemizin manevi değerlerinden her bir şahsiyetin bir hafta boyunca tanıtımının yapıldığı programda bu hafta Merhum Seyyid Muhammed Raşid Hazretlerinin hayatı anlatıldı.

Programın açılışına konuşmacı olarak Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu davet edildi.

Ülkemizin manevi değerlerinin anlatıldığı programa İmam-Hatip öğrencileri, öğretmenler ve idareciler dinleyici olarak katıldı.

Mustafa Bahadıroğlu yaptığı iki ayrı konuşmada Merhum Muhammed Raşid Hazretleri’nin hayatı, ahlâkı, irşadı ve maneviyatından örnekler vererek İslâm itikadına değindi.

“Onun Tek Derdi Ümmete Hizmet Etmekti”

Bahadıroğlu, “Muhammed Raşid Hz.’nin kalplerdeki tesiri tarifsizdi. Gözler önündeki hali ise son derece sadeydi. Çocuklarla çocuk, gençlerle genç, ihtiyarlarla da ihtiyar gibi konuşurdu. Maneviyatımızın böylesi öncü şahsiyetleri sözden çok halle insanlara tesir ederdi. Muhammed Raşid Hz. de ilmi ve ameliyle insanlara yol gösterdi. Tevazu ve hilmiyle insanların muhabbetini kazandı. Onun tek derdi ümmete hizmet etmekti.” Diyerek onun güzel ahlakını dinleyicilere aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI