Kırgısıztan ve Kazakistan ziyareti
08/10/2016
Semerkand Vakfı’ndan Etimesgut Kaymakamına Ziyaret
11/11/2016

İSTANBUL 35. KİTAP FUARINA İLGİ YAYINCILARI MEMNUN ETTİ

Bu yıl, ‘Felsefe ve İnsan’ temasıyla  Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 35’inci kez ziyaretçilere kapılarını açtı

                İstanbul 35. Kitap Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Semerkand Yayınları’nın da katıldığı fuar 12 Kasım’da başladı.

Yurtiçi ile yurtdışından yaklaşık 800 yayınevinin katıldığı 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na kitap severlerin ilgisi büyük. Yayınevleri kitap satışlarından memnun.

                İlk iki günde yüksek katılımcı sayısı yayıncıları memnun etti.  Yayıncılar edebiyat eserlerinin felsefe kitaplarından daha çok satılmasına dikkat çekiyor.

Semerkand Yayınları’nın En Çok Satan Kitapları

                Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Semerkand Yayınları Editörü Mehmet Ali Özkan, “Fuarda yoğunluk var. Diğer senelere oranla daha iyi. Fuar bizim açımızdan her sene üzerine katarak devam ediyor. Çok satan kitaplarımız arasında Tasavvuf Klasikleri, Hadis Kaynakları ve Tefsirler yer almaktadır. Bunların arasında da ‘Marifet Deryasından İnciler’, Mevlânâ Halid-i Bağdâdî kitapları, ve Hace Ahmed Yesevi yapıtları yer alıyor. Fuar için Ali Yurtgezen’in ‘Evin Mahremi Olmak’ adlı kitabını hazırladık. Bu kitap çok satılıyor. İçerisinde Divan Edebiyatı’ndan seçme beyitlere yapılan şerhler var. Fuarın ilerleyen günlerinde de Semerkand Çocuk Dergisi’nin tanıtım sayısını okuyuculara hediye edeceğiz” dedi. Özkan ayrıca İslam görüşleri eserlerinin de ciddi bir iştiyakla talep gördüğünün altını çizdi.

                Ayrıca yazarlarımız kitap fuarı süresince kitaplarını imzalamaya devam edecektir.

35. Kitap Fuar’ı, hafta içi saat 10.00- 19.00, hafta sonu ise 10.00 ila 20.00 arası ziyaretçilere açık.

İstanbul Kitap Fuarı, kapanış günü olan 20 Kasım 2016 Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI