Semerkand Vakfı’ndan Yunanistan Ziyareti
25/02/2019
SEMERKAND VAKFI’NDAN İDSB ZİYARETİ
26/03/2019

Semerkand Vakfı İslam Dünyası STK’ları Fuarına Katıldı

İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın (TGTV) iş birliğimde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen 3. Uluslararası STK Fuarı 17-18 Kasım tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Fuara 40 ülkeden 175 kuruluş, 10 binin üzerinde ziyaretçi katıldı.

Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen fuarda, katılımcılar proje ve faaliyetlerini tanıtarak, değişik ülke, bölge ve sektörlerde bilgi birikimlerini ve kurumsal tecrübelerini diğer kuruluşlarla paylaştılar.

Asya-Pasifik’ten Güney Asya ülkelerine, Orta Doğu’dan Körfez ülkelerine, Afrika ve Sahraaltı’ndan Avrupa ve Amerika’ya uzanan geniş bir perspektifte dünyanın hemen her tarafından vakfımızın standını ziyarete gelen katılımcılara;

Semerkand Vakfı ile paydaşlarımız olan Genç-Kon, Hâlidi Maarif Kurumları, Hâşimi Yayınları, Semerkand Yayınları, alanında uzman temsilcileri eşliğinde tanıtımlar yapıldı.

Semerkand Vakfı standını ziyaret eden katılımcılara; Tasavvuf ve Nakşibendilik, 15 Temmuz Diriliş Destanı özel sayısı ile birlikte Semerkand Aile, Semerkand Çocuk, Genç Okur, Mostar, Semerkand, Semerkand Arapça dergileri hediye edildi.

Bu etkinlik kapsamında, İslam Dünyasının hemen her tarafından sağlanan katılım, fuarın STK’lar arasında sürdürülebilir işbirliğine ciddi bir katkı sağladı.  Bu vesileyle pek çok kurum arasında, fuar vesilesiyle tanışma, sinerji, etkileşim ve iş birliği gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI