GÖĞSÜNÜ KURŞUNLARA SİPER EDEN ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞÂD OLSUN
17/07/2016
SEMERKAND VAKFI’NDAN ANAYASA PLATFORMU’NA DESTEK
19/07/2016

SEMERKAND VAKFI’NDAN DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİ


Milli İrade Platformu bünyesindeki 278 sivil toplum kuruluşu, Saraçhane Parkı’nda 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Aralarında Semerkand Vakfı’nın da bulunduğu 278 sivil toplum kuruluşu başkanları ile temsilcileri Fatih Saraçhane Parkı’nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu’nun katıldığı açıklamaya, ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar da destek verdi.

Basın açıklaması okunurken sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de sahneye çıktı.

Sırt sırta vermiş olan halkın, bütün alanlarda yoluna daha güçlü olarak devam edeceği belirtilen basın açıklamasında, “Önümüzde, ordusu, milleti, hükümeti, muhalefeti ve devletiyle sarsılmaz bir Türkiye bulunmaktadır. Darbenin başladığı ilk andan itibaren, karşı çıkan, ölümü göze alan çatışmaya giren şerefli ordu mensuplarına, kendisine yapılan dayatmaları elinin tersiyle iterek bu mücadeleye canla başla girerek polisimize, mülki erkanımıza, hafriyat kamyonlarından, çöp arabalarına, itfaiye araçlarına kadar darbenin yolunu kesen belediyelerimize, Cumhurbaşkanımızın işaretiyle bütün gücü ve mensuplarıyla meydanlara inen sivil toplum örgütlerimize, üstüne bombalar yağan meclisimizde kalarak direnmeyi, gerekirse ölmeyi seçen milletvekillerimize, okudukları salalarla bütün ülkeyi birlik saflarına davet eden diyanet mensuplarımıza, bütün fikri farklılıkları bir tarafa bırakarak demokrasi mücadelesinde yerini alan ve baş aktör olan basınımızın güzide mensuplarına, bu askeri darbe ve vesayet ve darbeye karşı sokakları işaret eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, soğuk kanlılığını hiç kaybetmeden süreci en olgun ve cesur biçimde yürüten başbakanımıza, siyaset üstü bir tavır geliştiren ülkemizi bir ve tek vücut haline getiren siyasi parti liderlerimize ve hepsinin üzerinde kendi inisiyatifiyle sokaklara dökülen, yolları tutan, tankları durduran büyük Türk milletine teşekkürü bir borç biliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Milli İrade Fatih’te Tecelli Etti

Şehitlere Allahtan rahmet dileyen Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu ise, “Milli irade Fatih’te tecelli etti. 270 STK temsilcisi omuz omuza darbecilere karşı kenetlenip ortak bildiri sunduk. Milli irade vatanına sahip çıktı. Bugün birlik olma zamanı. Birlik ve dayanışma sayesinde milletimiz her türlü sorunun üstesinden geleceğini tüm dünyaya gösterdi” Dedi.

278 sivil toplum kuruluşunun yer aldığı Milli İrade Platformu’nun sonunda vatandaşlar, darbecilerin kurşunuyla şehit olan kişiler için sivil toplum kuruluşlarının 21 Temmuz saat 22.00’da Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu yakası çıkışında birlikte organize edeceği etkinliğe davet edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI