Kazakistan Ve Kırgızistan’a Ziyaret
26/07/2018
Alimler MİHRAP Toplantısı’nda Buluştu
30/10/2018

Kur’an Kurslarına Destek

Semerkand Vakfı; İstanbul, İzmir, Adıyaman, Şanlıurfa’da eğitim gören Kur’an kursu öğrencilerine dini ve ilmi içeriğe sahip kitap yardımında bulundu.

Semerkand Vakfı Genel Başkan yardımcısı Dr. Mustafa Bahadıroğlu gençlerin eğitimine önem verdiklerini belirterek şöyle dedi:

“Dinin doğru kaynaklardan öğrenilip öğretilmesi, sapkın itikat ve düşüncelerin ortadan kalkarak sahih İslâm düşüncesinin yaygınlaşması ve pratiğe dönüşmesi son derece önemlidir. O yüzden Kur’an Kursu talebelerimize setler halinde dini ve ilmi sıhhatli eserlerin dağıtılması vakfımızın öncelikli hizmet konularından biridir.”    “Şanlıurfa’da bulunan Siverek Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne 47 set, İstanbul’daki Hacegan Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne 32 set, yine İstanbul’da bulunan Buhara Camii Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne 47 set, İzmir’de Asarlık Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne 32 set ve Adıyaman’da bulunan Seyyid Abdulhakim Elhüseyni İslami İlimler Eğitim ve Araştırma Derneği’ne 70 set olmak üzere toplamda 228 Set dini ve kültürel kitap bağışında bulunduk.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI