15 Temmuz şehitlerinin kahramanlıkları kitap oldu
08/07/2017
15 Temmuz’u Unutmadık Unutturmayacağız
20/07/2017

Semerkand Vakfı’ndan Milli İradeye Destek

Milli İrade Platformu tarafından Saraçhane Parkı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında basın açıklaması yapıldı.

Semerkand Vakfı’nın da destek verdiği basın toplantısına platform çatısı altındaki kuruluşların temsilcileri ile birlikte İlim Yayma Cemiyeti’nin başkan yardımcılığını yapan Bilal Erdoğan katıldı.

“Bu ülkeye asla diz çöktüremeyeceksiniz”

Platform adına açıklama metnini İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yusuf Tülün’ün okudu.

Tülün,”1990’lı yıllarla birlikte kurulmakta olan yeni dünya düzeninde İslam’a ve Müslümanlara yer vermek istemeyen ve bütün bir İslam coğrafyasını ateş deryasına çevirmek isteyen küresel müstekbirler, hedeflerine ulaşmak için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri, yeryüzünün tüm mazlumların umudu olan aziz milletimize karşı cepheyi daha da genişletmişler, yerli işbirlikçileri hainler de dahil olmak üzere birçok terör örgütünü de harekete geçirmişlerdir. Parçaladığı, yağmaladığı, derin acılar içinde bıraktığı İslam dünyasının onurlu ve gür sesi olmaya çalışan aziz milletimizin sesini kısmak, mazlumların bu umut ışığını söndürmek için var güçleriyle uğraşan müstekbirler, çağımızın Haşhaşileri ile birlikte, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha karşımıza çıktılar. Bu hain darbe ve işgal gecesinde, Anadolu insanı melekleri imrendiren bir kıyam ile sabaha kadar canla başla mücadele ederken, dünyanın tüm mazlum milletlerinin yüreği bu necip millet ile atmış,  gözyaşı ile yoğrulmuş dualar, vatanın her bir mabedinden yükselen selalar mazlum milletimizi sarıp sarmalamıştır. Aziz milletimizin her bir ferdi, 15 Temmuz’un simge ismi Ömer Halis Demir başta olmak üzere 249 şehidimizin şahsında, kafirlerin, zalimlerin ve hainlerin hanelerine düşen birer ateş, çağlara ve nesillere yol gösteren birer meşale, hiçbir hainin bir daha cesaret edemeyeceği bir kahramanlık destanı olmuştur.15 Temmuz darbe gecesinin 1. Yıl dönümünde, Milli İrade Platformu olarak, bir kez daha, dünyanın tüm mazlumlarına umut, tüm mahrumlarına şefkat eli, tüm ezilmişlerine dert ortağı ve çare olmaya niyetli ve kararlı olan bu aziz milleti yok etmek ve bu vatanı bölüp parçalamak isteyen dahili ve harici düşmanlara ve hainlere karşı, bütün kararlılığımızla ilan etmek istiyoruz ki, ne yaparsanız yapın asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye asla diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka asla boyunduruk vuramayacaksınız” diye konuştu.

“15 Temmuz’u unutmadık unutturmayacağız”

Basın açıklaması sonrası, Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Bahadıroğlu diğer STK temsilcileri ile birlikte gazilerle yakından ilgilendi.

Gazilerle fotoğraf çektiren Mustafa Bahadıroğlu, “15 Temmuz’daki ruhu canlı tutmamız çok önemli. Bir olunca neleri başarabildiğimizi tüm dünya gördü. 15 Temmuz’u unutmadık unutturmayacağız. Hain darbe girişiminde şehit olan kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI