BU HİZMETLER GARİPLERLE YÜKSELDİ
16/06/2016
YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ FATİH DE ŞEHİTLERİN CENAZESİNE KATILDI
15/07/2016

Yönetim kurulu Başkanımız Dr. Mustafa Bahadıroğlu Açıklama Yaptı

Şehit kanlarıyla sulanmış Aziz Vatanımız bu milletin kahraman evlatları sayesinde bir kere daha istiklâlini korumuş ve mukaddesatını muhafaza altına almıştır.

Her daim sevgi ve kardeşlik ve kelimelerini ağzından düşürmeyen bir güruh, menfur emelleri uğruna acımasızca masum insanları katletmeyi, yakıp yıkmayı meşru saymışlardır. Bu durum onların gerçek yüzünü açıkça ortaya koymuştur. Allahu Teâlâ bu gibi katillere lanet ederek şöyle buyurmaktadır:

“Kim bir mü’mini (meşru sayarak) kasten öldürürse, cezası içinde ebedî kalacağı cehennemdir. Allah ona gazab etmiş, lanet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.” (Nisa, 4/93)

Yıllarca yalanlarına yüce dinimiz İslâm’ı alet ederek kötülük yapanları  Allahu Teâlâ bir gün gelir rezil rüsvay eder. Nitekim öyle de olmuştur.

Olay gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız’ın dirayetli açıklamaları ve Sayın Başbakanımız’ın teşvikleri sayesinde genç-ihtiyar demeden şanlı ecdadımızın kahraman evlatları tanklara bedenlerini, mermilere sinelerini siper etmiş ‘bu hayasızca akını’ durdurmuş ve bir destan yazmıştır.

Gecenin ilk anlarında itibaren bu ülkenin yiğit evlatları ile birlikte meydanları tutan Semerkand Gönüllüleri kahramanca direnmiş, kurşunlara hedef olma ve ölümü pahasına geri dönmemişlerdir.  Tehlike devam ettiği müddetçe serdengeçtilerimiz meydanları terk etmeyecek, önümüzdeki yıllarda da uyanık kalmaya devam edeceklerdir.

Bütün şehitlerimize ve bu arada Semerkand Gönüllüleri’nden şehadet şerbetini içen 13 kardeşimize Cenab-ı Mevlâ’dan rahmet, kederli ailelerine sabrı cemil niyaz ederim. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilerim.

Bu vatan için gözünü kırpmadan darbeye direnen asker ve polislerimize, meydanı terk etmeyen yiğitlerimize minnet, şükran ve dualarımızı bildiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI