06/02/2023
09/02/2023

Ülkemizin son yüz yılda şahit olduğu en büyük afet olan Kahramanmaraş depremi hepimizi müteessir etti. Cenab-ı Allah depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet, enkaz altında mahsur kalan kardeşlerimize, yakınlarına ve tüm milletimize yardım etsin.

Birkaç saat arayla yaşanan 7.7 ve 7.6 şiddetlerindeki iki yıkıcı deprem, dünyada eşine zor rastlanır bir afet. Böyle büyük afetler devletimiz ve milletimizin birliğini her zamankinden daha önemli hale getirmektedir. Hep birlikte fiili ve kavli duaya sarılarak bu zor günleri atlatmak, yaralarımızı sarmak için mücadele etmeliyiz. “Mü’minin mü’mine karşı durumu, bir parçası diğer parçasını sımsıkı kenetleyip tutan binalar gibidir” hadis-i şerifi gereğince, afetzede kardeşlerimizin canlarımızla, mallarımızla ve dualarımızla yanında olmalı, elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.

Semerkand Vakfı olarak bizler paydaş kurumumuz Beşir Derneği ile birlikte afet bölgesinde arama-kurtarma; yiyecek, ısınma, barınma ve benzeri lojistik yardım faaliyetleri yürüterek tüm imkan ve kadrolarımızla sahada çalışmaktayız. Bu vesile ile sesimizi duyan tüm kardeşlerimizi bölgenin yaralarını sarmak için gerekli olan ihtiyaçları tedarik etme; yiyecek, giysi, ısınma, barınma ve nakdi yardımlara katılmaya davet ediyorum.

Rabbimiz, böylesi afetlerin tekrarından vatanımızı, milletimizi ve tüm İslam alemini muhafaza buyursun. Vefat eden kardeşlerimize şehitlik pâyesi ikram eylesin.

Aziz milletimizin başı sağ olsun.

Semerkand Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı
Yakup Yakuboğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI