Lübnan Trablus Üniversitesi’nden Semerkand Vakfı’na Ziyaret
23/11/2023
Duyuru
30/03/2024

Eğitime Destek Platformu Başkanı Zeynel Önal’ı Ağırladık

Eğitime Destek Platformu başkanı Zeynel Önal, genel başkanımız Yakup Yakuboğlu’yla bir araya geldiler. Eğitim faaliyetlerinde sivil toplumun rolünün değerlendirildiği toplantıda karşılıklı olarak projeler ve faaliyetler paylaşıldı.

Görüşmede hazır bulunan Semerkand Vakfı Eğitim Birim Sorumlusu Ahmet Sözbilir, yapılan eğitim faaliyetleri hakkında detaylı bilgi paylaştı. Gençlerin sorunları ve ihtiyaçlarının değerlendirildiği görüşme boyunca sivil toplum faaliyetlerinin gençlerin aktif katılımıyla daha dinamik bir hale geleceğinin altı çizildi.

Eğitime Destek Platformu faaliyet alanları ve başlıkları üzerinden, vakfımızın yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ve kütüphanelere yayın desteği çalışmaları da değerlendirildi.

Gazze’de yaşanan elim hadiseler karşısında ümmetin bilinçlenmesi ve Filistin başta olmak üzere bütün mazlum coğrafyalara vakıf ve derneklerin desteğinin artırılması adına ayrıca istişarelerde bulunuldu.

Görüşmenin devamında yayıncılık yaklaşımımız, faaliyetlerimiz ve ilgili başlıklarda yaptığımız yayınlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Semerkand Radyo ve TV Genel Müdürü Murat Gürbüz, Önal’a set ve stüdyolarımızı gezdirdi.

Görüşmenin ardından genel başkanımız Yakup Yakuboğlu, Zeynel Önal’a, Gavs-ı Sânî hazretlerinin “El Minhâcü’s-Senî fî Adab-ı Şeyh Seyyid Abdülhakîm el-Hüseynî” adlı eseri başta olmak üzere yayınlarımızdan hediyeler takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI