Şeyh Niaz ul Hassan Qadri’den Semerkand Vakfı’na Ziyaret
16/11/2023
Eğitime Destek Platformu Başkanı Zeynel Önal’ı Ağırladık
12/12/2023

Lübnan Trablus Üniversitesi’nden Semerkand Vakfı’na Ziyaret

Lübnan Trablus Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Rafet Muhammed Râşid el-Mîkâtî Semerkand Vakfı’nı ziyaret etti.

Semerkand Vakfı Genel Başkanı Yakup Yakuboğlu ile görüşen Râşid el-Mîkâtî, Lübnan Trablus Üniversitesi’nin eğitim ve akademik faaliyetlerini anlattı.

Görüşmede Semerkand Vakfı ile Trablus Üniversitesi’nin eğitim ve yayıncılık işbirliği alanları ve imkanları değerlendirildi.

Dinî-tasavvufî, kültürel, edebî, tarihî ve çocuk edebiyatı türlerinde 1500’den fazla yayımladığı seçkin eser ile kitapseverlerin beğenisini ve takdirini kazanan Semerkand yayıncılığı hakkında bilgi veren Yakup Yakuboğlu, daha birçok eseri akademik camiayla ve okurlarla buluşturmak istediklerini söyledi.

Prof. Dr. Rafet Muhammed Râşid el-Mîkâtî, üniversitenin özellikle yabancılara yönelik Arapça dili eğitimini konusunda yaptığı atılımları anlattı. Semerkand Vakfı ile yurtdışında Arapça eğitimi konusunda istişareler yapmak istediklerini ifade ederek Yakup Yakuboğlu ve heyetini Lübnan’a davet etti.

Prof. Dr. Rafet Muhammed Râşid el-Mîkâtî, kendisinin ve babasının yazmış olduğu kitabı hediye ederek misafirperverliğinden ötürü Semerkand Vakfı ve yöneticilerine teşekkür etti.

Semerkand Vakfı Genel başkanı Yakup Yakuboğlu da Muhammed Râşid el-Mîkâtî’ye Gavs-ı Sani Şeyh Seyyid Abdülbaki el Hüseyni hazretlerinin el-Minhâcü’s-Senî Âdâb-ı Şeyh Seyyid Abdülhakîm el-Hüseynî adlı eserini hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI