28/07/2016
Kurban Bağışları Sahiplerine Ulaştırıldı
08/09/2016

Semerkand Vakfı’ndan Beşir Derneği’ne Destek

Beşir Derneği’nin başta Somali, Sudan, Suriye, Çad, Orta Afrika, Arakan, Kazakistan ve Bosna olmak üzere 55 ülkede vekâleten kurban kesim ve dağıtım hizmetine Semerkand Vakfı da destek verecek.

Beşir Derneği, Türkiye genelinde 250 temsilciliği ile en ücra noktalara kurban bağışlarınızı ulaştırıyor, ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürerek sizlere hayır dua almaya vesile oluyor.

Dernek yetkilileri, Semerkand Vakfı ile yaptıkları işbirliği protokolü ile kurban bağışı organizasyonunu daha da güçlü hale getirmeyi amaçlıyor.

Beşir Derneği; vekâleten Kurban kesim vecibesini, kadrolarının uzmanlığı ve fedakârlığı ile İslami usullere göre yerine getirirken aynı zamanda sorumluluğunun bilinci ile hareket ediyor.

Beşir Derneği’ne Kurban bağışını hızlı ve güvenli yapmanın pratik yolları da var.

Web Sayfası;

kurban.besirdernegi.org adresinden hızlı bağış yapabilir ve anlaşmalı kredi kartlarına 3 taksit imkanından faydalanabilirsiniz. Ayrıca Kurban özel web sayfasından kurbanınızın nerede ve ne zaman kesildiğine dair bilgileri size özel panelden takip edebilirsiniz.

Banka Hesapları;

Beşir Derneği Türkiye Finans, T.C. Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk ve Albaraka Türk bankalarında bulunan masrafsız hesaplarına Beşir Derneği ismini söyleyerek kurban bağış ücretini yatırmak suretiyle bağış işleminiz ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bağış yapılırken hisse sahibinin adı, soyadı, GSM numarası ve kurban bağışının türünün dekonta yazılması gerekiyor. Vekâlet için 0216 375 4042’yi aramanız yeterli oluyor.

EFT ve Havale;

Kendinize ait internet bankacılığı sayfasından EFT ve Havale yolu ile kurban bağışınızı yapabilirsiniz.

Telefon ile Bağış;

0216 375 4042 Beşir Derneği çağrı merkezi numarasını arayarak kurban bağışınızı, bağışçı temsilcisi veya sesli yanıt sistemi ile kendiniz yapabiliyorsunuz.(Sesli yanıt sisteminde anonstan sonra önce 2, sonra 1, sonra tekrar 2’yi tuşlayarak kurban bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.)

Mobil Bağış Uygulaması;

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon veya tabletlerinizden güvenli ve hızlı “Mobil Bağış” uygulaması ile bağış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Temsilcilik ve Stantlar;

Kurban bağışlarınızı yurt genelinde bulunan 250 temsilcilik ve ana meydanlarda açılacak olan stantlara uğrayarak makbuz karşılığı yapabilirsiniz. Temsilcilik ve stant adres bilgileri için 0216 375 4042 çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Beşir Derneği Bağışçılarını ise şu konuda uyarıyor;

Kurban bağışlarında ülke şartı olmaması ve kurban bağışlarının ihtiyaç durumuna göre yurt içinde ve yurt dışında kesileceğini

Bazı ülkelerde kurban bayramı tarihi 1 veya 2 gün geç olabildiğinden, geri bildirimin duruma göre gecikmeli olabileceğini

Hisse sahibi ismi ve iletişim bilgisinin bağış yapılırken mutlaka belirtilmesini

Vacip kurban bağışlarının ise arefe günü saat 17’ye kadar yapılması

Kurban bağışlarının Beşir Derneği kurban özel web sayfası üzerinden “Bağış Takip Sistemi” ile nerede ve ne zaman kesildiğine dair bilgilere ulaşılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BAĞIŞ HESABI